Teknoloji Blogu

En İyi 4 Android Klavye Uygulaması

Akıllı telefonlar her ne kadar Android klavyeye sahip olsa da, daha estetik görmek isteyen milyonlarca kişi klavye uygulamalarından yararlanır. Bu bakımdan en iyi Android klavye 2021 listesinde şunlar sayılabilir;

  1. SwiftKey Klavye
  2. Gboard – Google Klavye
  3. Türkçe Klavye
  4. Benim Fotoğraf Klavye

Bunların hepsi Türkçe destekli olup, Android işletim sistemlerini desteklemektedir. Dolayısıyla tek yapmanız gereken, Google Play Store üzerinden telefonunuza yüklemedir. Böylece her zaman kullandığınız klavyeyi daha dikkat çekici bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

en iyi Android Klavye

1.      SwiftKey Klavye

Microsoft tarafından sunulan bu aplikasyon, 13 MB boyutuyla oldukça pratik bir uygulamadır. Büyük olmaması, cihazınızda alan sorunlarına sebep olmaz. SwiftKey klavye birçok kişi tarafından kullanılmakta olup, parmak kaydırarak yazı yazmanıza yardım eder. Kendinize göre kişiselleştirme yapmanıza imkân tanımakta olup, emoji zevklerinize göre tercihler sunar.

100 üzerinde renkli teması mevcut olan bu aplikasyonu indirmek istiyorsanız, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=tr linkini takip emek yeterlidir.

2.      Gboard – Google Klavye

Adından da anlaşılabileceği üzere Google tarafından sunulan Gboard, en iyi klavye uygulaması 2021 içerisinde sayılması gereken seçenekler arasındadır. 11 MB gibi küçük bir boyuta sahip olup, sade ve minimal tasarımıyla ön plana çıkar. Kaydırarak ve ses kullanarak yazma gibi özellikleri mevcut olup, yazıyı hızlıca girmenizi sağlar.

Google çeviri hizmeti de mevcut olan aplikasyonu siz de kullanmak istiyorsanız, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin linkini takip etmeniz yeterlidir.

3.      Türkçe Klavye

F ve Q klavye seçenekleri bulunan Türkçe Klavye, en iyi telefon klavye uygulamaları arasındadır. 9 MB gibi mini boyutu olduğu için, telefonunuzda alan sorunlarına neden olmaz. BlueM tarafından yapılan uygulama kullanıcılarına geliştirilmiş kişiselleştirme seçenekleri sunar.

Eğer programı Android cihazınıza yüklemek istiyorsanız, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluem.trklavye.latin linkini takip etmeniz yeterlidir.

4.      Benim Fotoğraf Klavye

Yapımcısı Cool Girl Apps and Games olan bu aplikasyon, 8,7 M boyutuyla minimal bir yapıya sahiptir. Arka plana dilediğiniz görselin koyulmasına izin vermekte olup, metnin yazı rengini seçme dâhil birçok özelliği ve kişiselleştirme opsiyonu vardır. Cihazınıza indirmek istiyorsanız, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Top.My.Photo.Keyboard.Themes.Free linkine gitmek yeterlidir.

Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku