Teknoloji Blogu

Instagram Oops an Error Occurred Hatası Çözümü

Instagram Oops an Error Occurred Hatası ile çok sık karşılaşmaya başladık. Sonrasında Instagram Oops an Error Occurred Hatası  Nasıl Çözülür? Sorusuna cevap aramaya başlandı. Bu hata canımızı sıksa da instagramdan vazgeçmek mümkün değil elbette. Bizde sizler için bu sorunun çözümünü makalemizde anlattık.

Günden güne artan instagram kullanıcı sayısına bağlı olarak farklı farklı instagram hataları ile karşılaşmaktayız. İnstagram gibi büyük bir platformda böyle hatalar olması bizi gerçekten şaşırtmaktadır. Eğer bir gün sizde Instagram Oops an Error Occurred Hatası sebebi ile hesabınıza ulaşamaz iseniz bu makalemize göz atmanızı öneririz.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası Sebepleri Nelerdir?

Oops an Error Occurred Hatası sebebi ile problem yaşıyorsanız bunun bazı nedenleri olabilir.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası Sebepleri

 1. Yetersiz internet bağlantısı.
 2. Uygulamanın güncel olmaması.
 3. Spam işlemler yapmak.
 4. Root lu cihaz kullanmak.

1. Yetersiz İnternet Bağlantısı

Instagram Oops an Error Occurred Hatası alma sebeplerinin en başında yetersiz internet bağlantısı hatası gelmektedir. Anlık olarak yaşadığınız internet kesintileri size bu hatayı almanıza sebep olmaktadır

2. Uygulamanın Güncel Olmaması

Oops an Error Occurred Hatası sebeplerinden bir diğer önemli olanı ise güncel bir instagram sürümü kullanmamanızdan kaynaklanmaktadır. İnstagram uygulamasını son sürümüne güncelleyerek hata almadan hesabınıza erişebilirsiniz. Eğer güncelleme yapmanıza rağmen Instagram Oops an Error Occurred Hatası almaya devam ediyorsanız telefonunuzun sistem güncellemelerini de kontrol ederek mutlaka yapın.

3. Spam İşlemler Yapmak

Instagram Oops an Error Occurred Hatası sebeplerinden bir diğeride, hesabınızdan sürekli takip isteği atıp, beğeni ve yorumlar yapmaktır. Peki bunun ne zararı var diyebilirsiniz. İnstagram algoritması bu tür durumlarda hesabınızı spam olarak algılayarak geçici süre erişiminizi engelleyebilir. Eğer sürekli birilerini rahatsız ederseniz, aynı mesajları başka başka kullanıcılara arka arkaya atarsanız, ip vb değiştirme işlemleri yaparsanız bu hatayı almanız kaçınılmaz olacaktır.

4. Root lu Cihaz Kullanmak

Root lu cihazlarda Root işlemi sonrası Uygulama marketleri cihaz kimliğine erişemediği zaman  bu hatayı almanız kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden Root işlemi yapmamanız öneririz.

Instagram Oops an Error Occurred
Instagram Oops an Error Occurred Hatası Çözümü 2021

Oops an Error Occurred Hatası  Nasıl Çözülür?

Oops an Error Occurred Hatası aldıysanız yeni bir hesap açmadan yazımızdaki çözüm yöntemlerini uygulayarak instagram hesabınıza erişebilirsiniz. Bu hata genellikle uzun süreli olmayacaktır. Bir kaç gün içerisinde hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası  Çözümü 2021

 1. Kesintisiz kaliteli bir internet bağlantısına sahip olmak
 2. İnstagram uygulamasını her daim güncel tutmak
 3. Şifemiz çok eski ise güncel bir şifre oluşturmak
 4. Orjinal bir işletim sistemine sahip cihaz kullanmak.
 5. Resmi instagram uygulamasını kullanmak.
 6. Üçüncü taraf uygulama kallanmamak.

1. Kesintisiz Kaliteli Bir İnternet Bağlantısına Sahip Olmak

Instagram Oops an Error Occurred Hatası güçlü bir internet bağlantısına sahip olursanız muhtemel çözülecek ve diğer hatalarında önüne geçmiş olacaksınız. Ayrıca vpn, proxy vb programlar kullanıyorsanız onları mutlaka kapatın.

2. İnstagram Uygulamasını Güncel Tutmak

Oops an Error Occurred Hatasının  bir diğer çözümü ise uugulamanızı en son sürümüne güncellemektir.

3. Şifreniz Çok Eski İse Güncel Bir Şifre Oluşturmak

Eğer şifreniz çok eski bir şifre ise zamanla instagram Oops an Error Occurred Hatası alabilirsiniz. Şimdiden bu hatayı almamak için şifrenizi belirli perityolarda güncelleyin.

4. Orjinal Bir İşletim Sistemine Sahip Cihaz Kullanmak.

Resmi sürümlere sahip işletim sistemli cihazlar kullanarak Oops an Error Occurred Hatası  ile karşılaşmayı önleyebilirsiniz.

5. Resmi İnstagram Uygulamasını Kullanmak.

Instagram Oops an Error Occurred Hatası çözüm yöntemlerinden sonuncusu ise resmi mağaza uygulamalarını kullanmaktan geçiyor. Başkaları tarafından yayınlanmış hesap yönetmenize olanak sağlayan 3. Taraf uygulamaları kullanmakta yine hesabınıza erişememe hatası almanıza sebep olabilir.

Sorunu hala çözemediyseniz yorumlardan bize ulaşın gerekirse birlikte kontrol ederek çözüme kavuşturalım.

Bunları da beğenebilirsin
3 Yorumlar
 1. Mehmet Erdemx diyor

  oops an error occurred sorununu sayenizde çözdüm. Çok teşekkürler. Admin iyiki varsın .

 2. Muhammed Emin Yüzgeç diyor

  Yaklaşık 10 gün oldu ve aynı hatayı alıyorum. İnternet bağlantısı ya da İnstagram uygulama sorunum yok Uygulamadan başka hesaplar açabiliyorum. Farklı cihazlardan dahi kendi hesabıma giriş yapmaya çalıştım böyle bir kullanıcı bulunamadı yazıyor. Kullanıcı adının doğrulundan eminim. Kimsenin hesabımı silmediğinden de eminim. Araştırmama göre takipçi bırakma programları vs. gibi uygulamalardan hesaba erişim sağlanınca İnstagram hesabı blokluyormuş ve sonra tekrar açıyormuş. Lakin hala açılmadı

  1. Aybüke diyor

   Merhabalar, anlattıklarından yola çıkarsak muhtemelen hesabında bir kısıtlama vs söz konusu. Bu sebeple instagram a bir mail atarsanız size dönüş yapacaklardır. Bu gibi durumlarda en hızlı çözüm yöntemi iletişime geçmek olacaktır. Belki sizden ekstra bilgiler isteyebilirler ara ara gelen maillerinizi kontrol edersiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku