Teknoloji Blogu

Google’a site kayıt etmek

0

Dünyanın en büyük arama motoru Google’a internet sitesi nasıl kayıt ettirilmesi ile ilgili anlatımını yaptık.

Google’da hesap oluşturup Webmaster servisine kayıt olduğunuzda Sizin için sitelerinizin ayarlarını yapabilceğiniz bir panel verilir.
Bu Servise sitenizi kayıt ettirdikten sonra Tarama Hatalarını görebilir, Sitemap kayıt ettirebilir ve Arama sorgularını görebilirsiniz.

1) Öncellikle Google hesabı oluşturup,
http://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr
adresine giriş yapınız.

blankKarşınıza gelen ekranda varsa önceden eklediğiniz web siteleri yoksa üst sağ köşede “SİTE EKLE” butonuna tıklayarak yeni bir web sitesi ekleyebilirsiniz.

blank

 2) Butona tıkladıktan sonra çıkan “Site ekle” alanına site adresinizi giriniz.

blank

blank

3) Site adresinizi doğrulamak için (Yani site sahibinin siz olduğunu doğrulamak için) HTML dosya veya alternatif kod ekleme seçenekleri çıkacaktır, Bunlardan en basiti HTML dosyasını indirim ana dizine atmaktır (ftp’den sunucunuza girip public_html klasörüne).

blank

Daha sonra indirdiğiniz ve attığınız HTML dosyayı “DOĞRULA” butonuna basarak doğrulayınız, Eğer işlem tamamsa sizi site ayarlarınızı yapabilceğiniz sayfaya yönlendircektir

blank

Siz bu işlemlerle şuan web sitenizin Google ile ilgili ayarlarını yapabilmek için Google Webmaster servisine kayıt ettirmiş bulunmaktasınız, Bu işlemden sonra Sitemap adresinizi Google’a gönderebilir, Sitenizin Bağlantılarını ayarlayabilir ve Google gibi getir özelliği ile Web sitenizin Google tarafından indexlenirken nasıl gözüktüğünü görebilirsiniz.Bir çok özelliği bulunan bu serviste Webmasterların kesinlikle sitesini bu şekilde kayıt yaptırıp gerekli ayarları düzenlemelerini öneririz.Bilen kullanıcılar için basit bir işlem olsada Bilmeyen arkadaşlara umarız yardımcı olmuştur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et