Teknoloji Blogu

İnstagram Son Görülme kapatma -Android – İphone 2022

İnstagram Son Görülme Kapatma 2022 – Instagram, günümüzde genç-yaşlı birçok insan tarafından kullanılan en popüler sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcılar arasında video ve görsel içerik paylaşımları ağırlık olarak iletişim kurulabilmesine imkan sağlar. Bunun dışında kısaca DM olarak bilinen Direct Message özelliği ile de insanların mesajlaşabilmesini sağlamaktadır.

İnstagram Son Görülme Kapatma 2022

Direct Message özelliğini kullanan birçok kişi son zamanlarda gelen güncellemeden son derece mutsuzdur. Çünkü Instagram son getirdiğini güncellemede mesajlaşan kişilerin son görülmelerinin gözükebilmesi gibi bir özellik getirmiştir. Bu özellik sayesinde sohbet ettiğiniz kişinin çevrimiçi olup olmadığını ya da en son ne zaman giriş yaptığını görebiliyorsunuz. Direct Message özelliğini kullanan birçok kişi bu özellikten rahatsız olmuş ve bunun nasıl kapatılacağını öğrenebilmek için internet üzerinden aramalar yapmışlardır. Bu makalemizde Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır? sorusunun cevabını anlatacağız.

 

İnstagram son görülme kapatma 2021

 

Instagram Son Görülme Kapatma Android ve İphone’da Nasıl Yapılır? 

İnstagram son görülme kapatma android ve iphone için oldukça basittir. Aşağıdaki işlem adımlarını sırası ile takip ettiğiniz takdirde insragram son görülme kapatma nasıl yapılır sorusunu cevap bulmuş olacaksınız. 

Son görülme özelliği oldukça basit bir yöntemle pasif duruma getirilebiliyor.

 • Öncelikle cep telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriniz.
 • Profil fotoğrafınıza tıklayınız. Profilinize girince sağ kısımda açılan üç çizgi işaretine tıklayınız.
 • En altta bulunan Ayarlar menüsüne giriniz.
 • Açılan sayfayı aşağıya kaydırınız. Gizlilik ve Güvenlik sekmesinin altında yer alan Hareket Durumu yazısına tıklayınız.
 • Hareket Durumunu Göster seçeneğini pasif duruma getiriniz.
 • Bu işlemleri sırasıyla gerçekleştirirseniz, son görülme özelliğinizi devre dışı bırakmış olacaksınız.

Ayrıca instagram facebook bağlantısı kaldırma başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. 

İnstagram Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır? (Bilgisayar)

 • İnternet tarayıcınız üzerinden Instagram web sitesine https://www.instagram.com giriniz.
 • Profil fotoğrafınıza tıklayınız. Açılan sayfada Profili Düzenle seçeneğinin yanında yer alan Ayarlar simgesine tıklayınız. Açılan menüden Gizlilik ve Güvenlik butonuna tıklayarak devam ediniz.
 • Açılacak olan sayfada direkt olarak karşınıza Hareket Durumunu Göster seçeneği çıkacak, bu seçeneği pasif duruma getiriniz.

Eğer bu özelliği devre dışı bırakırsanız, tıpkı WhatsApp uygulamasında olduğu gibi sizde konuştuğunuz kişinin son görülmesini ve çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz.

UYARI: Instagram çok popüler bir uygulama olduğu için sürekli güncelleme gelmektedir. Güncelleme sonrası bazı ögelerin yerleri değişmektedir. Böyle bir durumda işlemi yaparken zorlanabilirsiniz. Bu tarz bir sorunla karşılaşırsanız yorum kısmından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2023

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
 1. Ela Yıldız diyor

  İnstagram çevrim içi kapatma konusunda yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Ben iphone olsun, Android olsun her 2 cihazımda eksiksiz yaptım.

  Sorusu olan arkadaşlar varsa bende yardımcı olabilirim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku